KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı Gaziantep'te Yapıldı. 30.11.2021-07.12.2021

Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı Gaziantep'te Yapıldı.
30.11.2021 21:38:36
Federasyonumuz Üniversiteler Koordinasyon toplantısı ; üniversitelerimizin Spor Bilimleri Fakültesi Dekanları, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanları ile Vakıf Üniversitelerimiz Spor Koordinatörlerinin ve Spor Müdürlerinin katılımı ile 26-28 Kasım 2021 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde  140 üniversiteden 250 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Koordinasyon toplantısında; 5 Kasım 2021 tarihinde yapılan genel kurul sonrasında,  Federasyonumuz hizmet ve faaliyetlerinin etkinliğinin artırılması, üst düzeyde temsil kabiliyetinin geliştirilmesi, ilgili devlet kurumlarıyla koordinasyonun sağlanması amacıyla 7 kişiden oluşturulan Rektörler Kurulu hakkında bilgi aktarımı yapılmıştır.

 Üniversitelerde sağlıklı yaşam kalitesini artırmak, lisanslı sporcu dışında kalan üniversite öğrencileri ile akademik ve idari personelin üniversite kampüslerinde spora teşvik edilmesi, üniversiteleri, üniversite sporlarının yönetimine faal olarak katılmaya teşvik etmek amacı ile Federasyonumuz bünyesinde danışma organı olarak kurulacak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanları Konseyinin  ve 11 kişiden oluşan icra kurulu belirlenmiştir. 

Ayrıca Federasyonumuz 2021-2022 öğretim yılı faaliyetleri ile ilgili bilgi aktarımı gerçekleştirilmiştir.

Sağlıklı Yaşam ve Spor projemiz hakkında ön bilgi verilmiştir.

28 Kasım 2021 Pazar günü gerçekleştirilen ikinci oturuma katılarak toplantıyı onurlandıran Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na şükranlarımızı sunuyoruz.

Ev sahipliği yapan Gaziantep Üniversitesi Rektörü aynı zamanda federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Arif ÖZAYDIN’a, Doç.Dr. Hacı Murat ŞAHİN’e ve çalışma ekibine, Katılımcı üniversitelere halk müzüğü konseri düzenleyen Konservatuar Müdürü Sayın Doç.Dr. Zinnur GEREK ve çalışma ekibine şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca katılımları ile toplantıyı onurlandıran, Çanakkale Üniversitesi Rektörü ve Rektörler Kurul Başkanı Sayın Prof.Dr. Sedat MURAT, Gazi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Musa YILDIZ, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Hamdullah ÇUVALCI,Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Niyazi CAN, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Süleyman ÖZDEMİR, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof.Dr.Adem KORKMAZ’a şükranlarımızı sunuyoruz.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı