KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU KULLANIM KURALLARI

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Fitnes Salonu; Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından işletilmekte olup, tesis kullanım koşulları ve kullanıcıların uyması gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir. Tüm kullanıcılar aşağıda yazılı koşulları kabul ettiklerini beyan ve taahhüt etmişlerdir.

 

GENEL KURALLAR


 1. Spor sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle spor yapabilmeniz için doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi sportif faaliyetten dolayı yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz.
 2. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi sunduğu spor hizmetlerinin saat, seans, kural ve ücret tarifesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 3. Kullanıcılar tesisimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetleri kullanmak zorundadır.
 4. Tesise evcil hayvan, dışarıdan yiyecek, oyun amaçlı malzeme getirilemez.
 5. Kullanıcıların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir, kaybolan ya da zarar gören eşyalardan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi sorumlu tutulamaz.
 6. Tesiste ve tüm seans saatleri içinde izinsiz, çekim yapılamaz.
 7. Tesise ruhsatlı dahi olsa silahla girilemez.
 8. Tesiste; alkol, sigara vb. maddeleri kullanmak yasaktır, sağlık açısından, tesisi kullanım öncesinde de alkol alınmamalıdır.
 9. Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin sunduğu hijyenik çözümlere (galoş v.s) uyulması zorunludur.
 10. Kullanıcılarımızın; yakını, seyirci, hizmetçi, yardımcı v.s adı altında yanlarında getirecekleri ikinci şahıslar spor alanlarına alınamaz.
 11. Kullanıcının ya da yanında getirdiği misafirin tesisin herhangi bir yerine zarar vermesi halinde, tutulacak zapta göre zarar üyeden tazmin edilir.
 12. Kullanıcılar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi hakkında her türlü öneri ve eleştirilerini, e-posta yazarak bildirebilirler.
 13. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi günün şartlarına göre gerekli gördüğünde, üyelik kurallarını değiştirme, kaldırma ya da yeni kurallar ekleme hakkına sahiptir.
 14. Kullanıcı, üye kartı olmadan seansına başlayamaz.
 15. Kullanıcı, yararlandığı spor branşına göre gerekli spor malzemelerini (şort, mayo, tişört, spor ayakkabısı, spor çorabı, yüzme branşına özgü bone, gözlük, havlu, terlik, vb) yanında bulundurmakla yükümlüdür.
 16. Kullanıcı, tesis içerinde kullandığı spor alet ve ekipmanlarının yerini değiştiremez
 17. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanların üyelikleri iptal edilecektir.
 18. Kullanıcıların, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 19. Eğitim Öğretim’ in devam ettiği (Akademik Takvim’ e Göre) günlerde tribün seyirciye kapalıdır.
 20. Havuz kullanımlarında, eğitim hizmetlerine ve KSÜ takım çalışmalarına öncelik tanınır. Bu faaliyetlerin dışında kalan zamanlar için havuz programı ilan edilir.
 21. 0-5 yaş gurubu çocuklar, havuz içine alınmayacaklardır.
 22. 0-5-12 yaş gurubu çocuklar, havuz içine velisiz alınmayacaklardır.

 

HAVUZ KULLANIM KURALLARI


 1. Açık yarası, bandajı, kesiği ve cilt hastalığı bulunanlar havuzu kullanamazlar.
 2. Havuz kullanımı öncesi duş alınması ve girişteki dezenfektanlı suya ayakların batırılması hijyen açısından zorunludur.
 3. Kullanıcılar havuza girmeden önce bütün takılarını çıkarmalıdır.
 4. Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemelerinizi getiriniz. Terliksiz, günlük giysiler, ayakkabı, çanta, torba ve benzeri eşyalar ile havuz alanına girmeyiniz.
 5. Kullanıcılar mayo, şort vb. giymek zorundadır. Yüzme amaçlı üretilmiş kıyafetler dışındaki ürünlerle havuza girilmez.
 6. Havuza dışarıdan deniz ve havuz malzemelerinin (deniz topu, deniz yatağı, can simidi, kolluk, palet, maske, şnorkel, simit vs) havuza sokulması yasaktır. Yüz maskesi ve palet sadece havuz yönetimi tarafından izin verilmiş özel çalışmalarda kullanılabilir.
 7. Yüzme bilmeyenler havuzu kullanamazlar.
 8. Havuza girerken bone takmak zorunludur. Gözlük kullanımı kişilerin tercihine bırakılmıştır.
 9. Kullanıcılar mayo ile seyirci tribününe çıkamazlar. Tribünde bulunanlar havuz çevresine inemezler.
 10. Dışarıda kullanılan ayakkabılarla havuz çevresine girilmesi yasaktır.
 11. Kullanıcılar, etrafında rahatsızlığa ve tehlikeli durumlara sebebiyet verecek tüm davranışlardan (Cam eşya bulundurmak, oyun amaçlı havuza atlamak, su sıçratmak, gürültü yapmak vb.) kaçınmak zorundadır.
 12. Havuz kullanımında aksi bir uygulama olmadığı sürece, havuzu boylamasına kullanınız.
 13. Kulvarın üzerine oturmayınız, bastırmayınız.
 14. Havuz merdivenlerine oturmayınız.
 15. Havuza yabancı cisim atmayınız.
 16. Havuza girmeden önce, varsa ağzınızdaki sakızı çöp kutusuna atınız.

 

SOYUNMA ODALARI VE DUŞ KULLANIM KURALLARI


 1. Soyunma odalarında bulunan dolaplar, günlük kullanım içindir. Kullanıcılar bu dolapları tesisten ayrılırken boşaltmak zorundadır. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi boşaltılmayan kilitli dolapları gün sonunda açmaya yetkilidir. Dolaptan boşaltılan eşyalar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından 15 gün muhafaza edilir ve teslim alınmadığı takdirde hayır kurumuna bağışlanır. Unutulan, terli ve ıslak eşyalar muhafaza edilmeden imha edilir.
 2. Hijyen ve güvenlik gereği tüm eşyalar soyunma dolabına yerleştirilmeli (ayakkabı vs.). Hiçbir eşya dolap dışında bırakılmamalıdır.
 3. Güvenlik gereği dolaplarda değerli eşya bulundurulmamalıdır.
 4. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi kaybolan veya unutulan eşyalardan sorumlu tutulamaz.

Lavabo ve duşlarda kişisel bakım yapılamaz

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı